X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

چربی گیر فایبرگلاس - 02188721092

پنج‌شنبه 20 خرداد 1395
چربی گیر DAF

شناورسازی به کمک هوای فشرده (Dissolved Air Floatation) یکی از پروسه های مهم تصفیه آب، پساب و فاضلاب های صنعتی می باشد که باعث زلال شدن پساب و فاضلاب به علت حذف انواع آلاینده های معلق نظیر روغن، گریس، چربی و ذرات کلوئیدی می شود. عملیات حذف آلاینده ها و ذرات کلوئیدی در این روش براساس تزریق هوای فشرده به پساب می باشد. دراثر این عمل، حباب های ریز آزاد شده به ذرات کلوئیدی معلق در فاضلاب چسبیده و باعث شناورشدن ذرات به سطح می گردند که در آنجا توسط اسکیمر جمع آوری و به یک مخزن نگهداری لجن انتقال می یابد.

به منظور افزایش راندمان شناورسازی ذرات کلوئیدی در چربی گیر DAF، معمولاً به پساب ورودی مواد پلیمری جهت عملیات انعقاد و بی بار کردن ذرات اضافه می گردد. بدین منظور از لوله های مارپیچی استفاده می گردد که از یک طرف مواد منعقد کننده در بخش های مختلف تزریق می شود و از طرف دیگر مخلوط هوا با مایع تحت فشار جهت اختلاط بهتر به داخل این لوله ها تزریق می گردد.

در سیستم چربی گیر DAF مقداری از آب تمیز و شفاف شده به لوله های لخته ساز(flocculator)  و بخشی از آن نیز مستقیما به واحد شناورسازی انتقال داده می شود. اضافه آب تصفیه شده نیز از سیستم چربی گیر DAF خارج می گردد. زلال بودن آب خروجی از واحد چربی گیر DAF یکی از معیارهای کارکرد مناسب این سیستم می باشد.

در بعضی موارد به جای لوله های لخته ساز، تانک های انعقاد و لخته سازی مورد استفاده قرار می گیرد. در این حالت مواد منعقد کننده در یک فاصله زمانی حدود ۵ دقیقه با پساب در تانک انعقاد مخلوط شده و سپس به داخل چربی گیرDAF  تزریق می گردد. این فرایند هنگامی که پساب ورودی خنثی نباشد، به علت اینکه زمان کافی جهت خنثی سازی وجود دارد و به راحتی توسط کاربر قابل کنترل می باشد، نسبت به لخته سازهای لوله ای برتری دارد.

خصوصیات چربی گیر DAF

.  قابلیت حذف  ۹۹درصد چربی های امولسیونی و آزاد و ذرات معلق

.    قابلیت حذف بیش از ۷۵ درصد بار آلودگی شیمیایی (COD) پساب

.    شفاف شدن پساب خروجی دراثر حذف ذرات کلوئیدی

.    سهولت حمل و نقل و نصب به علت ساخت چربی گیرDAF به صورت پکیج های یکپارچه

.    قابلیت تولید لجن نسبتاً جامد و کم آب

.    قابلیت حذف دترجنت ها از پساب


 
چربیگیرDAF   خرید چربیگیرDAF   چربیگیرDAF تهران   چربیگیرDAF مشهد   چربیگیرDAF تبریز   چربیگیرDAF ارومیه   قیمت چربیگیرDAF   نصب چربیگیرDAF  2014:05:13
چربی گیر فایبرگلاس، چربی گیر رستوران، چربی گیر آشپزخانه، چربی گیر فاضلاب
[چربی گیر فایبرگلاس، چربی گیر رستوران، چربی گیر آشپزخانه، چربی گیر فاضلاب]
چربی گیر فایبرگلاس، چربی گیر رستوران، چربی گیر آشپزخانه، چربی گیر فاضلاب

چربی گیر رستوران

فرآیند تولید پساب چرب در آشپزخانه ها و رستوران ها و حذف روغن از آب

روغن های گیاهی و حیوانی به عنوان یکی از منابع اصلی در طبخ غذا به شمار می آیند. در فرآیند طبخ غذا عملیاتی چون شستشوی ظروف آشپزخانه ، آبکشی غذا و خوراکهای چرب و برنج ها و کفشویی آشپزخانه باعث تولید حجم قابل توجهی پساب چرب می شود. این پساب، عمدتا محتوی چربی، روغن و پسماندهای غذا می باشد و در گروه پساب ها و فاضلاب های چرب طبقه بندی می گردد .

مشکلات ناشی از ورود چربی و روغن (FOG) به شبکه فاضلاب

ورود فاضلاب های حاوی چربی و روغن به شبکه جمع آوری فاضلاب باعث رسوب ذرات چربی و روغن در دیواره لوله ها و اتصالات و بالتبع گرفتگی (Fouling) اتصالات می شود. از طرف دیگر در اکثر رستوران های بین شهری مستقیماً پساب آشپزخانه ها را به داخل چاه تخلیه می کنند. این امر باعث گرفتگی روزنه های دیواره چاه و در نتیجه کاهش قدرت جذب چاه می شود. بنابراین جداسازی و حذف ذرات چربی و روغن از پساب، قبل از ورود به شبکه فاضلاب امری ضروری می باشد.

استفاده از چربی گیر آشپزخانه ثقلی جهت حذف چربی از جریان فاضلاب

به منظور جداسازی ذرات چربی و روغن از فاضلاب آشپزخانه و رستوران ها می بایست قبل از اتصال این فاضلاب به شبکه اصلی و یا تخلیه به چاه از یک واحد چربی گیر (Grease Trap) بهره گرفت. استفاده از چربی گیر فایبرگلاس ثقلی ضمن سادگی کاربرد، هزینه بسیار کمتری را به همراه دارد. با توجه به اینکه چربی دارای وزن مخصوص کمتر از فاضلاب می باشد، در صورت ایجاد شرایط محیطی مناسب، چربی موجود در فاضلاب به راحتی به سطح فاضلاب آمده و می توان آن را از جریان فاضلاب حذف کرد. استفاده از چربی گیر فایبرگلاس این شرایط را برای فاضلاب آشپزخانه ها فراهم می کند و در صورت کاربری مناسب، قادر به حذف بیش از 98 درصد چربی موجود در جریان فاضلاب خواهد بود.

استفاده از فایبرگلاس در ساخت چربی گیر علاوه بر سبکی، باعث استحکام بسیار بالا و طول عمر طولانی آن خواهد شد.

یکی از وظایف چربی گیر فاضلاب رستوران و آشپزخانه، نگهداری پساب چرب و کاهش دمای آن است.

با این عمل حلالیت چربی در داخل فاز آب کاهش پیدا کرده و به دلیل اختلاف دانسیته در سطح فاضلاب جمع می شود. عمده ترین وظیفه دیگر یک چربی گیر رستوران و آشپزخانه جداسازی مواد جامد و پسماند های غذایی موجود در فاضلاب می باشد. چربی گیر فاضلاب معمولا در خارج از آشپزخانه و در داخل زمین نصب می شود تا اجازه جریان ثقلی به فاضلاب چرب داده شود. انتهای لوله خروجی چربی گیر در داخل فاضلاب شناور است تا باعث خروج پساب چربی گیری شده شود.

چربی گیر فایبرگلاس تولیدی گروه صنعتی ناب توسط یک دیواره به دو قسمت تقسیم شده است. در قسمت اول سبد آشغالگیر چربی گیر فایبرگلاس دانه ریز نصب شده است تا ذرات جامد را از جریان فاضلاب جدا نماید. مواد جامد عبوری از سبد آشغالگیر چربی گیر فایبرگلاس در کف ناحیه اول تجمع یافته که یا به مرور هضم می شود و یا در صورت لزوم می توان آنها را تخلیه کرد. در انتهای بخش اول، مدیای متراکم (Packing) از جنس پی وی سی نصب شده است که باعث تغییر جهت ناگهانی جریان فاضلاب از حالت افقی به حالت عمودی می گردد. این تغییر جهت جریان از یک طرف در شناور سازی چربی بسیار موثر است و از طرف دیگر باعث ممانعت از فرار چربی محلول توسط انتهای لوله خروجی فاضلاب می گردد.

 ظرفیت چربی گیر رستوران تابعی از پارامترهایی چون تعداد پرس غذای پخت شده در اوج شیفت کاری، دبی فاضلاب تولیدی، نوع و تنوع غذایی رستوران یا آشپزخانه و نوع و درصد چربی موجود در فاضلاب می باشد.

مهمترین مزایای چربی گیر رستوران و آشپزخانه های صنعتی عبارت است از:

·  قابلیت ساخت و مونتاژ در محل پروژه دستگاه چربی گیر رستوران فایبرگلاس

·  قابلیت ساخت در ابعاد دلخواه دستگاه چربی گیر فایبرگلاس رستوران

·  ایزولاسیون کامل و بدون بو دستگاه چربی گیر رستوران فایبرگلاس

·  استحکام بسیار بالای جداره و امکان مدفون کردن آن دستگاه چربی گیر فایبرگلاس رستوران

·  مقاومت بسیاربالا در مقابل خوردگی و مواد شیمیایی دستگاه چربی گیر رستوران فایبرگلاس

·  حمل و نصب آسان دستگاه چربی گیر فایبرگلاس رستوران

·  قابلیت جابجایی محل استقرار دستگاه چربی گیر رستوران فایبرگلاس

·  دارا بودن پوشش ضد اشعه ماورا بنفشدستگاه چربی گیر فایبرگلاس رستوران UV

·   عمر طولانی دستگاه چربی گیر رستوران فایبرگلاس

·     عدم نیاز به عایقکاری و تعمیر دستگاه چربی گیر فایبرگلاس رستوران

·      بالاترین عملکرد جداسازی ذرات چربی از فاضلاب بدلیل استفاده از مدیا و اندازه گیری دقیق مقاطع دستگاه چربی گیر رستوران فایبرگلاس

·      برخورداری از ونت هوا جهت دفع بوی ناشی از لیز شدن چربی دستگاه چربی گیر فایبرگلاس رستوران

·     دارای سبد آشغالگیر قابل تعویض دستگاه چربی گیر رستوران فایبرگلاس
     ·    دارای دو دریچه جهت بازدید دوره ای دستگاه چربی گیر فایبرگلاس رستوران

           


گروه صنعتی ناب در سال 1392 با همکاری 11 شرکت مهندسین مشاور در سطح شهر مشهد توانست بیش از 98 دستگاه چربی گیر فایبرگلاس بمنظور تصفیه فاضلاب رستوران، تصفیه فاضلاب غذاخوری، تصفیه فاضلاب آشپزخانه و تصفیه فاضلاب هتل نصب نماید.

لازم به ذکر است اداره آب و فاضلاب خراسان رضوی و علی الخصوص اداراه آب و فاضلاب مشهد مقدس به عنوان شهر پایلوت مشاورین را موظف نموده بود تمامی انشعابات نامتعارف فاضلاب را از طریق ساز و کار مناسب دفع نماید که این مهم با همکاری مشاورین فوق و گروه صنعتی ناب محقق گردید.

خط تولید گروه صنعتی ناب در روز قادر به تولید 15 دستگاه چربی گیر فاضلاب، چربی گیر رستوران، چربی گیر آشپزخانه، چربی گیر فایبرگلاس می باشد که در تمامی ایران بی نظیر است.

چربی گیر رستوران علاوه بر قابلیت جداسازی چربی رستوران از پساب خروجی کاربردهای متفاوتی دارد.

به طور مثال در کارخانه های داروسازی بدلیل وجود ذرات وازلین و پارافین در پساب خروجی می توان از همین چربی گیر رستوران جهت جداسازی چربی از فاضلاب استفاده نمود.

چربیگیر رستورانی فایبرگلاس که توسط شرکت ناب زیست تولید و نصب می گردد دارای ضمانت اخذ تائیدیه محیط زیست بوده و در صورت عدم دریافت تائیدیه از محیط زیست کل مبلغ به خریدار چربیگیر فایبرگلاس عودت خواهد شد.

متاسفانه بزرگترین معضل امروز اغلب اگوهای فاضلاب شهری انشعابات نامتعارف و نمونه بارز آن چربی و روغن موجود در غذای تولید شده در رستورانها و فست فودهاست. در صورت استفاده رستورانها از چاه چربی بدلیل تشکیل لایه چربی در بدنه چاه جذبی قابلیت چاه در جذب فاضلاب به شدت کاهش یافته و سرعت پر شدن چاه بالا می رود.

استفاده از چربیگیر فایبرگلاس یا چربیگیر پلی اتیلن به شما کمک میکند هزینه تخلیه چاه را کاهش دهید. همچنین در صورت سر ریز فاضلاب خروجی به اگوی شهری اداره آب و فاضلاب قطعا تعبیه دستگاه چربیگیر را چه از نوع فایبرگلاس و چه از نوع پلی اتیلنی ضروری نموده است.

نحوه محاسبه ظرفیت چربی گیر در رستوران ها و آشپزخانه ها ی طبخ غذا:
ظرفیت چربی گیر در رستورانها معادل خواهد بود تعداد پرس غذا در وعده پیک غذایی ضربدر عدد 5 لیتر
بطور مثال در آشپزخانه ای که نهار تعداد 1000 پرس غذا سرو می کند ظرفیت چربیگیر برابر است با 5 مترمکعب.

نکته مهم:
بدلیل استفاده از مدیای متراکم در چربی گیر فایبرگلاس سرعت خنک کاری از یک ساعت به 20 دقیقه کاهش خواهد یافت. لذا ظرفیت چربی گیر فایبرگلاس معادل خواهد بود با ظرفیت چربی گیر پلی اتیلن تقسیم بر عدد 3

 
جدول مشخصات فنی چربی گیر های فایبرگلاس گروه صنعتی ناب
  مخزن چربی گیر | مخزن چربیگیر فاضلاب | مخزن چربی گیر رستوران

 در سال 1394 تعداد 144 چربی گیر فایبرگلاس توسط گروه صنعتی ناب تولید و نصب گردیده است. مهمترین پروژه هایی که در سال اخیر چربی گیر آنها نصب گردیده است عبارتند از:

چربی گیر رستورانهای گروه ساختمانی 133 سراسر ایران تعداد 5 دستگاه

چربی گیر آشپزخانه های فروشگاه های زنجیره ای هایپر می

چربی گیر فایبرگلاس سیتی سنتر اصفهان تعداد 12 دستگاه چربی گیر

چربی گیر فاضلاب رستوران خبرگزاری فارس - تهران

چربی گیر رستوران شرکت اکسین آمل به ظرفیت 5 مترمکعب
دستگاه چربی گیر هتل   دستگاه چربی گیر آشپزخانه   چربی گیر رستوران   چربی گیر آشپزخانه   چربی گیر فاضلاب   چربی گیر فایبرگلاس   چربی گیر پلی اتیلن   قیمت چربی گیر رستوران   قیمت چربی گیر هتل   قیمت دستگاه چربی گیر غذاخوری   چربی گیر ارومیه   چربی گیر تهران   چربی گیر مشهد   چربی گیر بندرعباس   چربی گیر اهواز   چربی گیر کرج   چربی گیر تبریز   چربی گیر کرمان   چربی گیر یزد   چربی گیر مازندران   چربی گیر ساری   چربی گیر رشت   چربی گیر سنندج   مخزن چربی گیر   مخزن چربی گیر رستوران  2014:05:13
چربیگیر پلی اتیلن - چربی گیر پلی اتیلنی
[چربیگیر پلی اتیلن - چربی گیر پلی اتیلنی]
چربیگیر پلی اتیلن - چربی گیر پلی اتیلنی

 

چربی گیر پلی اتیلن-
سپتیک تانک پلی اتیلن

  چربیگیر پلی اتیلنی

همانطور که می دانیم چربی و روغن ها یکی از آلاینده های معمول در انواع فاضلاب ها هستند.
دربرخی موارد مقدار چربی و روغن ها آنچنان بالاست که استقرار یک سیستم حذف روغن و چربی ها (چربی گیر) ضرورت پیدا می نماید.
 معمولاً فاضلاب های نظیر فاضلاب های تولیدی آشپزخانه، رستوران، کارواش، قالیشویی و واحد پیکینگ درصنایع فولاد دارای چنین وضعیتی هستند.
 به سبب کارایی و هزینه کم روش شناور سازی ثقلی، امروزه در اغلب موارد از این روش برای حذف چربی و روغن ها از فاضلاب استفاده می شود.
 این روش نوعی روش فیزیکی تصفیه فاضلاب است که طی آن نیاز به هیچ گونه تجهیزات الکترومکانیکالی وجود ندارد. از آنجا که وزن مخصوص روغن و چربی ها کمتر از فاضلاب و در حدود 9/0 گرم بر سانتیمتر مکعب است، این ذرات تمایل به شناوری بر روی سطح فاضلاب را دارند. به منظور انجام این فرایند تنها لازم است که یک محیط آرام و بدون اغتشاش برای فاضلاب فراهم گردد.
بنابراین چربی گیرها با توجه به همین اصل ساده و در عین حال کلیدی طراحی و ساخته می شوند.
      
موارد کاربرد چربی گیر
حذف روغن و چربی از فاضلاب جهت جلوگیری از گرفتگی لوله ها، منهول ها و دیواره چاه های فاضلاب (چاه جذبی) یعنی در حقیقت حل مشکل زود پر شدن چاه فاضلاب
حذف مواد معلق و ذرات قابل ته نشینی از فاضلاب جهت جلوگیری از پر شدن سریع چاه جذبی و همچنین جلوگیری از انسداد و گرفتگی لوله ها و منهول های فاضلاب (جلوگیری از گرفتگی چشمه های چاه فاضلاب)

پیش تصفیه انواع فاضلاب های بهداشتی و صنعتی و کاهش بار آلودگی فاضلاب
متعادل سازی کیفی و کمی فاضلاب درسیستم های تصفیه فاضلاب یا پکیج های تصفیه فاضلاب
استفاده به عنوان ایستگاه پمپاژ
 
مزایای چربی گیر پلی اتیلنی – چربی گیر پلی اتیلن
به دلیل مزایا و قابلیت های بسیار بالای پلی اتیلن امروزه از آن برای ساخت انواع چربیگیر ها استفاده می شود. کارایی و دوام ویژگی های اصلی چربیگیرهای ناب زیست می باشند.

مهمترین مزایای چربی گیرهای ناب زیست عبارتند از:

 

راندمان بالا در حذف چربی و روغن
امکان حذف مواد معلق و ذرات قابل ته نشینی فاضلاب
امکان ذخیره لجن و چربی
مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی و شرایط محیطی نامناسب
آببندی کامل و عدم انتشار هیچ گونه آلودگی به خارج چربیگیر
جداره بسیار مقاوم در برابر فشارهای وارده از سوی خاک اطراف چربیگیر
سرعت بالا در ساخت، نصب و راه اندازی
امکان دفن در زیرزمین با هدف انتقال ثقلی فاضلاب به چربی گیر و جلوگیری از اشغال فضاهای مفید
سبکی وزن و سهولت در حمل و نصب
امکان جابجایی چربی گیر حتی چند سال پس از نصب و راه اندازی اولیه
گارانتی 50 ساله چربی گیر در برابر هرگونه خوردگی
سهولت بهره برداری و تخلیه چربی و لجن از چربیگیر به سبب دارا بودن دریچه های بازدید و تخلیه چربی و لجن
عدم نیاز به عملیات ساختمانی در محل برای ساخت چربیگیر

 

چربی گیر شیرینی پزی و چربی گیر شیرینی فروشی ها همچنین چربی گیر رستورانها و چربی گیر آشپزخانه ها و چربی گیر غذاخوریها مواردی از کاربردهای چربی گیر پلی اتیلنی تولیدی گروه صنعتی ناب زیست می باشد.